sadsad x
asdasd
Kütüphane Fotoğraf Hepsi Bağış Afiş.jpg (208 KB)

NİHAYET - MART 2018 / SAYI 039

DERGİ  Nihayet Dergisi
Barkod Kodu : 9772149036004
8,00 TL
Parapuan
:
160
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

50 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞİNİZDE KARGO BEDAVA
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • 39. SAYI - MART 2018

  Nihayet, 39. sayısında şehirleşmenin arttığı bir zamanda ayaklarımız yeniden kullanmaya davet ediyor Yürüyelim Arkadaşlar. İkinci dosya Yalnızlığın Modern Yüzleri ile de her geçen gün yalnızlaşan insana İsveç, Norveç ve dünyanın diğer bölgelerinden bir bakış denemesine girişiyor.
  Bu sayımızda, baharı kendi heyecanımızla karşılamak istedik. Yürümek için pek elverişli, tamamen uygun, gayet hevesli iki uzvumuza, yani bacaklarımıza olduğu kadar, zihnimize ve ruhumuza da insanlığın bu yalın ama derin etkinliğini, yürümeyi hatırlatmayı diledik. Belki diyoruz, şu bahar günlerinde kendimize yer yüzeyinde bazı yeni rotalar belirleyebiliriz. Bu rotalar semtimizde ya da bir dağ yamacında olabilir. Yürürken geride bir şeyleri -bazı ağırlıkları, kimi yükleri, belki birilerini- bırakabiliriz. Bu yeğnileşmeye belki de çok ihtiyacımız vardır, anlamış oluruz. Yürümenin zahmetli bir şey olmak yerine, kafa açan, kendimiz üzerine düşünmeye yol açan bir eylem olmasıyla tanışırız.
  Ayrıca ikinci dosyamız Yalnızlığın Modern Yüzleri’nde henüz memleketimizi tam anlamıyla etkilememiş yalnızlığı, bütün enstrümanları ve kendi oyuncaklarıyla keşfetmeye çağırıyoruz.
   
  Yürüyelim Arkadaşlar dosya yazıları:
  İslâm Dalp, Edebî Bir Etkinlik Olarak Yürümenin Tarihi
  Hüsna Baka, Kırmızı Beyazlı Rotadan Mavi Yeşil Fragmanlar
  Kemal Öztürk, Likya Yolunda Keşfettiklerim
  Hasan Dinçer Subaşı: “Yürümekten Maksat Sadece Adım Atmak Değildir!”
  Cankat Kaplan, Yayıncıların Bir Başka Sınavı
  Altay Özcan: “Karia Yolu’nun Patikalarından”
  Cankat Kaplan, Aylak Adam Şehir Turunda
  Yürüyüşçünün Çantası infografiği
   
  Yalnızlığın Modern Yüzleri dosya yazıları:
  Britt Marie Bye: “İskandinav Usulü Terk Ediş”
  Merve Yiğit, İsveçliler İnsan mıdır?
  Beyza Karakaya, Yalnızlık Bir Ütopya mıdır, Distopya mıdır?
   
  Ayrıca derginin açılış sayfalarında; Mustafa Özel, Niteliğin Egemenliği bölümünde “Garantili İflas Sanatı” yazısıyla,Ömer Lekesiz Ol’anköşesinde fotoğraflar ve hikâyeleriyle; Kayıtlar bölümde M. Fatih Kutan, 100 Türk Büyüğü köşesinde Malik Aksel ve Beyza Karakaya’nın “16 Yaşında Jerseyli Bir ‘Süper Müslüman’ Ms. Marvel” yazısıyla, Ebuzer Caner’in çizgileriyle Şeyh Galip hakkında bir anekdot ile ve Aykut Ertuğrul ile son kitabı üzerine yapılmış kısa bir söyleşiyle son olarak da yeni köşemiz Belli Belirsiz Şeyler’de İsmail Kılıçraslan’la yapılmış söyleşiyle karşılaşacaksınız.
⋘Editör Tavsiyesi⋙
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.