sadsad x
asdasd

Yaratıcı Turizm ve Turizmde Yaratıcılık Cilt I

Nobel Yayın Dağıtım  Kolektif Barkod : 9786254170843
84,00 TL
Parapuan :
1680
Yazar : Kolektif Yayınevi : Nobel Yayın Dağıtım Sayfa Sayısı : 488 Ebat : 16,5 x 24 Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 9786254170843
Not :
100 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Turizmde yaratıcı dönüşüme ne dersiniz?
  Var olanın yeni yüzüyle yeni olanın kendisiyle turizmde yaratıcı bir dönüşüm neden olmasın! Yaratıcı ekonomi yaratıcı sınıf yaratıcı şehir kavramlarının temelinde yaratıcı endüstrileri kullanarak turizmin yaratıcılığı fırsata dönüştürebilme potansiyeli nedir? Bu potansiyel Türkiye turizminde nasıl seyretmektedir? Bu sorulara cevap verebilmek için hazırlanan bu kitap var olanı faydalı hâle dönüştüren ya da yeni olanı tanımlamak için kullanılan yaratıcılık uygulamalarını 21. yüzyılın turizmi için bir gereksinim olarak görmektedir. Turizm işletmelerinin yaratıcı turistleri çekebilmek ve farkındalık yaratabilmek için "yaratıcı olma"ya çalışmaları; yaratıcı sınıfın özelliklerini taşıyan turistlerin ziyaret ettikleri yerlerin yerel yaşam şeklini geleneklerini ritüellerini yemeklerini sanatını müziğini kısacası somut olmayan kültürel mirasını var olan şekli ile öğrenerek ve deneyimleyerek "yaratıcı beceri"lerini keşfetme isteği bu gereksinimin nedeni olarak görülmektedir.

  Yaratıcı turizmin ve turizmdeki yaratıcılık uygulamalarının kapsamlı bir şekilde açıklanmasını amaçlayan bu kitap konuyla ilgili güncel bilgiler sunmakta ve her bir bölüme ilişkin yaratıcılığı içeren Türkiye özelinde örnekler sunmaktadır. Kitap yaratıcı turizm ve turizmde yaratıcılık uygulamaları hakkında bilgi edinmek isteyen turizm işletmelerine akademisyenlerine ve araştırmacılara değerli ve güncel bilgiler sunmakla birlikte akademisyenler ve öğrenciler için Alternatif Turizm Özel İlgi Turizmi Turizmde Güncel Konular ve Turizmde Güncel Sorunlar gibi derslerde ek kaynak olarak kullanılabilecek niteliktedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.