sadsad x
asdasd

Post Öykü - Temmuz 2022 / Sayı 047

Ketebe Dergi  Post Öykü Dergisi Barkod : 4348721080047
24,00 TL
Parapuan :
480
Yazar : Post Öykü Dergisi Yayınevi : Ketebe Dergi Ebat : 16x22 cm Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 4348721080047
Planlanan Kargoya Teslim : 01.03.2024
Tavsiye Et Fiyat Alarmı
Not :
750 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • Post Öykü 47 çıktı!

  Yeni sayısıyla okura merhaba diyen derginin Temmuz-Ağustos sayısındaki ilk öykücüleri Alkan Kılıç, Merve Uygun, Beyza Yıldız, Bartu Çay ve Aslan Kuliyev.

  Terane Vahid, Asil Çam, Ahmet Tarık Tekoğul, Hüseyin Kılıç, Burak Genç, M. Enes Anlamaz ve Cahit Zarfioğlu öyküleriyle ilerleyen sayfalarda yer alan diğer yazarlar.

  “İmgeler Sûretler”e konuk olan Elif Genç, öykülerinde yer verdiği “yol”, “kelimeler” ve “aile” imgelerinin kurgu dünyasındaki önemine değiniyor.

  “Bir Şey Hakkında Üç Şey”de Mustafa Aplay, Haggard'ın müzik albümü Eppur si muove’yi “Galileo”, “Haggard” ve “zorlukların içinden, yıldızlara” bağlamlarında ele alıyor.

  Merve Uygun, Gönül Yonar, M. Fatih Kutlubay, Mukadder Gemici ve Hâle Sert eleştiri yazılarıyla sayıya katkıda bulunuyorlar.

  “Hikâyesi” bu sayıda “OyunBu” sergisinin serüvenini Emre Baykal’dan dinliyor.

  “Başka Sözlük”te Hâle Sert “Lâl-e” ve “Tohum” kavramlarına değiniyor.

  Gülşen Funda, Saba Jaferi ile yaptığı söyleşide sanatçının Onüç sergisinin dünyasını okurla buluşturuyor.

  “Hikâyenin Kalbi”ne Gülşen Funda “Siz Büyüyün Kan Kuşları Siz Büyüyün” diyerek Cahit Zarifoğlu’nun öykücülüğünün kalbine dokunuyor.

  “Devriye Defteri”nde Mustafa Aplay, okurluk ve yazarlık deneyiminde önemli bir nokta olarak gördüğü ritim anlayışına yer veriyor.

  “1’e 10”a bu sayıda Hulki Aktunç, Hüseyin Ahmet Çelik, Ali Işık, Nisan Erdem, Silvan Alpoğuz, İsmail Isparta, Mehmet Fırat Pürselim, Ayşegül Genç, Cihan Aktaş ve Osman Cihangir misafir oluyor.

  Ve tabii ki Post Kitap!

  “Çevirmen Diyor ki”de Begüm Kovulmaz çeviri tezgahındaki eserleri nasıl işlediğinden bahsediyor. Gülşen Funda ve Mustafa Aplay, Cahit Zarifoğlu’nun İns’ini “Çapraz Okumalar”da masaya yatırıyorlar. Hacer Selçuk, Ali Yağan, Bartu Çay, Merve Uygun ve Betül Sezgin dergiye yeni çıkan kitaplar üzerine kaleme aldıkları değerlendirme yazılarıyla katkıda bulunuyorlar.

  İyi okumalar!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.