sadsad x
asdasd

Ceride Dergisi - Mart 2024 / Sayı 2

İstanbul Medeniyet Üniversitesi  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Barkod : 9773023442003
149,00 TL
Parapuan :
2980
Yazar : İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yayınevi : İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sayfa Sayısı : 216 Ebat : 16x23 cm Cilt Tipi : Amerikan Cilt Kapak Dil : Türkçe Barkod : 9773023442003
Not :
750 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu

 • 6 Aylık Araştırma Dergisi

  Ceride: Ben-Anlatıları Araştırmaları Dergisi dünyanın ben-anlatıları çalışmalarına adanmış ilk dergisidir. Derginin kapsamı, dilimizde “ben-anlatıları”, “özyaşamsal öyküler” ve “birinci ağızdan anlatılar” (İngilizcede, “ego-documents” ve “self-narratives”) kavramları ile karşılanan günlük, hatırat, otobiyografi, özel mektup türünden eserlerin oluşturduğu kaynak bütünüdür. Dergi, uluslararası yayın standartlarına uygun, özgün, alanında öncü ve üstün kalitede çalışmalar yayınlayarak bilim camiasına katkı sunmayı amaçlar. Ceride, temel olarak bir tarih araştırmaları dergisidir ve öncelikli olarak tarihsel perspektiften yazılan makaleleri değerlendirir; bununla beraber disiplinlerarası bir yaklaşım benimser ve ben-anlatılarına sosyal ve beşeri bilimler dallarından getirilecek perspektifleri teşvik eder.
  Dergide, tarihsel aralık veya coğrafi sınırlar gözetilmeden ben-anlatıları üzerine Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış özgün makalelere yer verilir. Ceride, orijinal araştırma makaleleri ve çeviri makalelerin yanısıra belge neşri, araştırma notları, kitap tanıtımları ve toplantı raporları da yayınlayan uluslararası hakemli bir dergidir. Dergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı yayınlanır.

   

Editör Tavsiyesi Tümünü Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.