sadsad x
asdasd

Cins - Haziran 2022/ Sayı 081

Ketebe Dergi  Cins Dergisi Barkod : 9772149818006
19,00 TL
Parapuan :
380
Yazar : Cins Dergisi Yayınevi : Ketebe Dergi Ebat : 21x35 cm Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 9772149818006
Planlanan Kargoya Teslim : 07.07.2022
Tavsiye Et Fiyat Alarmı
Not :
100 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • 81. SAYI - HAZİRAN 2022

  CİNS HAZİRAN SAYISI ÇIKTI!

   

  “Biraz Bahar Gerekiyor Allah’ım/ Biz Hiç İyi Değiliz” dizeleriyle 81. sayısı yayımlanan Cins, okurlarını selamlıyor!

   

  DOSYA VE SÖYLEŞİ

  Daha önce “öfke”, “aşk” ve “yeniden başlamak” temalarıyla okurunu selamlayan Cins, Haziran sayısında ise bizi birbirimizle didiştiren, modern hayatın getirdiği negatif kavramları masaya yatırıyor. İnternetten, dokunulabilir sosyal hayatımıza kadar gündemimizde olan insan ilişkilerini; “cahillik”, “kuşaklar arası çatışma” ve “statülerin gölgesindeki insan” alt başlıklarıyla inceliyor. Dosya kapsamında İnternet Bağımlılığı, Teknolojiyi Bilinçli Kullanıyorum, Teknoloji Bağımlılığı ve Biz gibi kitaplarıyla tanıdığımız Mehmet Dinç İle cahil özgüveni, cahil cesareti ve bilginin sağladığı özgüven üzerine kapsamlı bir söyleşi yer alırken; Can Acer’in “Statükonun Toprağında” ve Rıdvan Tulum’un “Gençler İçin İhtiyarlığa Giriş” yazıları ise dosyanın alt dallarını oluşturan statüko ve kuşak çatışması meselelerini farklı açılardan ele alıyor.

  ROLAND BARTHES SÖYLEŞİSİ

  Cins Haziran sayısında, Roland Barthes ile Shigehiko Hasumi’nin söyleşisi, Zeynep Kantarcı çevirisiyle okurlarla buluşuyor. “Yazı”, “Yazının Özerkliği”, “Dil” ve “İnsan” merkezli kavramlar etrafında düşünce serüvenine ve eserlerine dair çeşitli anekdotlar içeren söyleşi, Roland Barthes ilgililerinin istifade edeceği derinlikli bir metin oldu.

   

   

  YAZI DİZİSİ: ÖMER ERDEM- GÜNLER ÇÖZÜLDÜKÇE…

  Şiir ve yazılarıyla, okurların yakından tanıdığı Ömer Erdem, popüler ve dondurulmuş olan Sezai Karakoç imgesine karşı, kendi anı ve hatıraları üzerinden, gerçeklikle mündemiç, alternatif bir Sezai Karakoç haritası çizmeye devam ediyor. Sezai Karakoç’un önemini ve büyüklüğünü esas zeminler üzerine kurarak anlatan bu seri, dördüncü metniyle yine ilginç anekdot ve gözlemlerle Cins okurlarıyla buluşuyor.

   

  YAZI DİZİSİ: MUHAMMED YAZICI – TARİHTEN ÖNCE

  Muhammed Yazıcı, Cins’in 81. sayısında insanlık tarihinin en eski yerleşim ve medeniyet coğrafyalarından, çeşitli yerel dil ve inançlarla bezenmiş olan Hindistan coğrafyasını; dini inançlar ve bu inançların dayandığı felsefi kavramlar üzerinden irdeliyor. Yazıcı’nın yorumları İslam tarihini ve komşu inançları tahlil etmek adına önemli veriler sunuyor.

  CİNS’İN HAZİRAN SAYISI KADROSU

  Güven Adıgüzel, Ömer Erdem, Mehmet Dinç, Necip Tosun, Yasin Taçar, Turgay Anar, Güray Süngü, Savaş Ş. Barkçin, Yusuf Sami Kamadan, Cahit Yıldız, Süleyman Ceran, Yasin Onat, Muhammed Yazıcı, Samed Karataş, Can Acer, Eray Sarıçam, Rıdvan Tulum, Ahmet Melih Karauğuz, Ömer Musa Targal, Murat Güzel, Mavi Çınar, Hasan Aycın, Mustafa Ulusoy Cins ’in 2022 Haziran sayısı yazarları.

   

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.