sadsad x
asdasd

Post Öykü - Mart 2024 / Sayı 057

Ketebe Dergi  Post Öykü Dergisi Barkod : 4348721080049
50,00 TL
Parapuan :
1000
Yazar : Post Öykü Dergisi Yayınevi : Ketebe Dergi Sayfa Sayısı : 160 Ebat : 16x22 cm Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 4348721080049
Planlanan Kargoya Teslim : 13.04.2024
Tavsiye Et Fiyat Alarmı
Not :
750 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • 57. SAYI | MART 2024

  Yeni sayısıyla merhaba diyen derginin Mart-Nisan sayısındaki öykücüleri Cemal Şakar, Akif Hasan Kaya, Şeyma Samur, Aleyna Uçar, Rıdvan Yüksel, Maqsat Mälik ve Aykut Ertuğrul.

   “Öykücünün Gündemi” ile devam eden derginin bu köşesinde Mustafa Aplay ve Bartu Çay edebiyat dünyasında öne çıkan haberleri okurla buluşturmaya devam ediyorlar. Bartu Çay “Nereden Başlasak?” köşesinde Selçuk Orhan’ı misafir ediyor ve edebiyata, okumaya hatta düşünmeye nereden başlanması gerektiği üzerine konuşuyorlar.

  Eleştiri köşesinde Necip Tosun Sait Faik üzerinden anlatıcı ile yazarın iç içe geçmesi üzerine olan düşüncelerini paylaşırken Cemal Şakar da anlamın çoğullaşması ve içteki ile dildekinin bütünde nasıl karşılık bulduğuna değiniyor. Bülent Ayyıldız dilin dünyayı her gün yeniden yaratmasının ne demek olduğuna değinirken, Beyza Yıldız yazmak mı yaşamak mı sorusuna cevap(lar) arıyor. Giorgio Agamben ise yaratıma direnen şeyler üzerine olan fikirlerini okuyucuyla buluşturuyor.

  Dergi, “Hikâyesi”nde Süleyman Saim Tekcan At’Nağme isimli sergisi vesilsiyle, “İmgeler Sûretler”de de yazı hayatında öne çıkan hususlar üzerine Murat k. Murat’ı misafir ediyor. Mustafa Aplay “Hayat Pastanesi Portreleri” başlıklı köşesinde okurla buluşmaya devam ediyor. “Hikâyenin Kalbi”nde Gülşen Funda, usta ile çırak ilişkisini kurt ve kuzu metaforu üzerinden ele alıyor.

  “Post Kitap” açılışını “Çevirmen Diyor ki” ile yapıyor ve bu sayıda köşeye Zahide Tuba Kor konuk oluyor. Kor, tecrübelerinden, çeviri tezgahındaki eserleri nasıl işlediğinden bahsediyor. “Editör Diyor ki”de Hande Yıldırım Önsöz, editörün ne iş yaptığını ve kendi deneyimlerini okuyucuyla paylaşıyor. “Çapraz Okumalar”da Gülşen Funda ve Mustafa Aplay, Alemdağ’da Var Bir Yılan eseri üzerinden Sait Faik’i ve anlatı dünyasını konuşuyorlar. Betül Sezgin, Beyza Yıldız, Yelda Sözdemir Çelik, İrem Şimşek, Şeyma Samur, Hacer Selçuk, Ayşenur Önler, Sefa Fırat, Nevra Gözde, İrem Şimşek ve Arif Semih Sulubulut yeni çıkan kitaplar üzerine yazdıkları değerlendirmeleriyle dergiye katkıda bulunuyorlar.

  Keyifli okumalar!

Editör Tavsiyesi Tümünü Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.