sadsad x
asdasd

Tarih Yazan Çocuklar - Büyük Bilim İnsanları (10 Kitap)

Birlikte Çocuk  Kolektif Barkod : 9786257479325
109,00 TL
Parapuan :
2180
Yazar : Kolektif Yayınevi : Birlikte Çocuk Sayfa Sayısı : 320 Ebat : 21x21 cm Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 9786257479325
Planlanan Kargoya Teslim : 21.05.2024
Tavsiye Et Fiyat Alarmı Stoklara düşünce haber ver
Not :
750 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
  1. Astronominin Yıldızı BÎRÛNÎ
  2. Denizlerin Hâkimi PÎRÎ REİS
  3. Nobelli Gururumuz AZİZ SANCAR
  4. Yıldızların En Yakın Dostu ALİ KUŞCU
  5. Matematik Dehası ULUĞ BEY
  6. Türkçe Savaşçısı OKTAY SİNANOĞLU
  7. Roket Adam LÂGARÎ HASAN ÇELEBİ
  8. Robotun Mucidi EL CEZERÎ
  9. Uçan Adam HEZARFEN AHMED ÇELEBİ
  10. İslamla Bilimi Buluşturan Adam FUAT SEZGİN

   

   “Büyük Bilim İnsanları” serisinde çocukların hem bilime dair fikir edinmesi hem dil duyarlılığına ulaşması hedeflenmiştir. Dünyada yaşananları gözlemleyen ve dünya temelli bilgilere ulaşabilmek için büyük çalışmalar yapmış büyük bilim insanlarına yer verdiğimiz bu seride çocuklarımızın keşif arzusuna, heyecanına ve istek duygularına hitap etmeyi esas aldık.

  Vurgulamak isteriz ki ‘bilgi’ beş harflidir ve dördü ‘ilgi’dir. Bu doğrultuda kitaplarımızı çocuklarımızın ilgilerini çekecek bilgiler ile donattık. Hayat serüvenlerini ve yaşadıkları maceraları paylaşırken okurlarımızın yaşıtlarında ve içlerinden biri olduğunu belirttik. Bu serideki kahramanlarımızı hep büyük işleriyle tanıdık, yaptıkları işlerden ilham aldık…

   

  Geçmişin bilim insanlarından geleceğin bilim insanlarına…

   

  Tarih Yazan Çocuklar Projesi, dijital dönüşümden faydalanarak, Türk tarihine imza atmış insanların hayat serüvenlerini çocuklar ile buluşturan bir köprü görevi görmektedir. Amacı, geçmişi ile bağ kuran çocukların ilgi ve gereksinimlerini karşılayabilmektir. Okuma kültürünü geliştirmeyi hedefleyen projemiz, geçmişimizdeki kıymetli isimleri tanıtarak bu yolu daha anlamlı hale getirmektedir. Proje içeriği hem bilgilendirme hem eğlendirme amacıyla oluşturulmuştur. Diplomatik bir dil yerine akıcı, yalın ve yaşama dönük bir dil tercih edilen bu projede; milli bilinç kazandırmak, idol tercihlerinde yardımcı olmak ve farklı bakış açıları kazandırmak esas alınmıştır. 2023 eğitim vizyonuna uygun adımlarla ilerletilen Tarih Yazan Çocuklar Projesi, gelişen teknolojiden yararlanılmıştır. “Görsel” ve “işitsel” alternatifi bulunan projemizin sunduğu imkanlarla, geleceğimize ışık olacak çocuklarımızı geçmişimizde ışık olmuş kahramanlarla tanıştırıyoruz. Projemiz ilkokul öğrencilerine yönelik Psikoloji ve Tarih Bilimi uzmanlarının onayını alarak hazırlanmıştır.

  Tarih Yazan Çocuklar Projesi, çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlarken aynı zamanda milli şuur yönünden de gelişimleri hedeflenmiştir. Her bir kitap ve seri boyunca farklı unsurlara değinerek çok yönlü bir gelişim sağlanmaktadır.

  100 kahramanımızın hayat serüveninin yer aldığı Tarih Yazan Çocuklar Projesi’nin, Büyük Bilim İnsanları 10’lu Set.

Editör Tavsiyesi Tümünü Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.