sadsad x
asdasd

Tarih Yazan Çocuklar - Büyük Liderler (10 Kitap)

Birlikte Çocuk  Kolektif Barkod : 9786257479349
109,00 TL
Parapuan :
2180
Yazar : Kolektif Yayınevi : Birlikte Çocuk Sayfa Sayısı : 320 Ebat : 21x21 cm Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 9786257479349
Planlanan Kargoya Teslim : 21.05.2024
Tavsiye Et Fiyat Alarmı Stoklara düşünce haber ver
Not :
750 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 •  

  1.             Anadolu’nun Fatihi ALPARSLAN

  2.             Selçuklu’nun Tacı ALÂEDDİN KEYKUBAT

  3.             Osmanlı’nın Babası ERTUĞRUL GAZİ

  4.             Çekirdekten Çınara OSMAN GAZİ

  5.             Çağ Açan Hükümdar FATİH SULTAN MEHMED HAN

  6.             İlk Türk Halifesi YAVUZ SULTAN SELİM

  7.             Muhteşem KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

  8.             Ulu Hakan ABDÜLHAMİD HAN

  9.             Kaptan-ı Derya BARBAROS HAYREDDİN

  10.           Tarihi Değiştiren Kaptan TURGUT REİS

   

   “Büyük Liderler” serisinde çocukların, yol gösteren ve ufuklarımızı açan büyük liderleri tanıması hedeflenmiştir. İnançlarıyla, kararlarıyla, fedakârlıklarıyla bizlere örnek olan büyük liderlere yer verdiğimiz bu seride, çocuklarımızın analitik düşünme ve vizyonerlik kabiliyetlerine hitap etmeyi hedefledik. Tarih yazacak çocuklarımızda farkındalık oluşturabilecek şahsiyetlere yer verdik.

  Değinmek istediğimiz nokta, yönetim sisteminin merkezinde yer alan liderlerin her alanda donanımlı bireyler olduğunu aktarabilmektir. Projemizde onların da bir zamanlar çocuk olduğunu aktardık. Hayat serüvenlerini ve yaşadıkları maceraları paylaşırken okurlarımızın yaşıtlarında ve içlerinden biri olduğunu belirttik. Bu serideki kahramanlarımızı uzun soluklu ve zorlu hayat serüvenleri ile tanıdık, kararlarından ilham aldık…

   

  Geçmişin liderlerinden geleceğin liderlerine…

   

  Tarih Yazan Çocuklar Projesi, dijital dönüşümden faydalanarak, Türk tarihine imza atmış insanların hayat serüvenlerini çocuklar ile buluşturan bir köprü görevi görmektedir. Amacı, geçmişi ile bağ kuran çocukların ilgi ve gereksinimlerini karşılayabilmektir. Okuma kültürünü geliştirmeyi hedefleyen projemiz, geçmişimizdeki kıymetli isimleri tanıtarak bu yolu daha anlamlı hale getirmektedir. Proje içeriği hem bilgilendirme hem eğlendirme amacıyla oluşturulmuştur. Diplomatik bir dil yerine akıcı, yalın ve yaşama dönük bir dil tercih edilen bu projede; milli bilinç kazandırmak, idol tercihlerinde yardımcı olmak ve farklı bakış açıları kazandırmak esas alınmıştır. 2023 eğitim vizyonuna uygun adımlarla ilerletilen Tarih Yazan Çocuklar Projesi, gelişen teknolojiden yararlanılmıştır. “Görsel” ve “işitsel” alternatifi bulunan projemizin sunduğu imkanlarla, geleceğimize ışık olacak çocuklarımızı geçmişimizde ışık olmuş kahramanlarla tanıştırıyoruz. Projemiz ilkokul öğrencilerine yönelik Psikoloji ve Tarih Bilimi uzmanlarının onayını alarak hazırlanmıştır.

  Tarih Yazan Çocuklar Projesi, çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlarken aynı zamanda milli şuur yönünden de gelişimleri hedeflenmiştir. Her bir kitap ve seri boyunca farklı unsurlara değinerek çok yönlü bir gelişim sağlanmaktadır.

   

  100 kahramanımızın hayat serüveninin yer aldığı Tarih Yazan Çocuklar Projesi’nin, Büyük Liderler 10’lu Set.

   

Editör Tavsiyesi Tümünü Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.