sadsad x
asdasd

Tarih Yazan Çocuklar - Büyük Gönül Erleri (10 Kitap)

Birlikte Çocuk  Kolektif Barkod : 9786257479332
109,00 TL
Parapuan :
2180
Yazar : Kolektif Yayınevi : Birlikte Çocuk Sayfa Sayısı : 320 Ebat : 21x21 cm Cilt Tipi : Kitap Kağıdı Dil : Türkçe Barkod : 9786257479332
Planlanan Kargoya Teslim : 21.05.2024
Tavsiye Et Fiyat Alarmı Stoklara düşünce haber ver
Not :
750 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO BEDAVA !
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
  1. Kim Olursan Ol Gel MEVLÂNÂ
  2. İlim Kendini Bilmektir YUNUS EMRE
  3. Anadolu’nun Manevi Mimarı AHMED YESEVİ
  4. Doğruluk Dost Kapısıdır HACI BEKTÂŞ-I VELİ
  5. Mizahın Filozofu NASREDDİN HOCA
  6. Destansı Bilge DEDE KORKUT
  7. Bilge Seyyah EVLİYA ÇELEBİ
  8. İstanbul’un Manevi Fatihi AKŞEMSEDDİN
  9. Dünyaya Yayılan Işık AHİ EVRAN
  10. Kalplerin Şairi FUZULİ

   

  “Büyük Gönül Erleri” serisinde çocukların, fikir ve öğretileriyle tüm dünyaya örnek olan büyük gönül erlerini tanıması hedeflenmiştir. Her millete, kültüre ve dine hitap eden bu büyük gönül erlerine yer verdiğimiz bu seride, çocuklarımızın sevgi, hoşgörü ve barış duygularına hitap etmeyi esas aldık. Tarih yazacak çocuklarımızın manevi hayatlarında örnek alabileceği şahsiyetlere yer verdik.

   

  Çocuklarımızın bilinçlenmesi, barış ve huzuru sağlamak için harekete geçirilmesidir.  Projemizde onların da bir zamanlar çocuk olduğunu aktardık. Hayat serüvenlerini ve yaşadıkları maceraları paylaşırken okurlarımızın yaşıtlarında ve içlerinden biri olduğunu belirttik. Bu serideki kahramanlarımızı inanç ve akıl arasında kurdukları bağlar ile tanıdık, fikirlerinden ilham aldık…

   

  Geçmişin gönül erlerinden geleceğin gönül erlerine…

   

  Tarih Yazan Çocuklar Projesi, dijital dönüşümden faydalanarak, Türk tarihine imza atmış insanların hayat serüvenlerini çocuklar ile buluşturan bir köprü görevi görmektedir. Amacı, geçmişi ile bağ kuran çocukların ilgi ve gereksinimlerini karşılayabilmektir. Okuma kültürünü geliştirmeyi hedefleyen projemiz, geçmişimizdeki kıymetli isimleri tanıtarak bu yolu daha anlamlı hale getirmektedir. Proje içeriği hem bilgilendirme hem eğlendirme amacıyla oluşturulmuştur. Diplomatik bir dil yerine akıcı, yalın ve yaşama dönük bir dil tercih edilen bu projede; milli bilinç kazandırmak, idol tercihlerinde yardımcı olmak ve farklı bakış açıları kazandırmak esas alınmıştır. 2023 eğitim vizyonuna uygun adımlarla ilerletilen Tarih Yazan Çocuklar Projesi, gelişen teknolojiden yararlanılmıştır. “Görsel” ve “işitsel” alternatifi bulunan projemizin sunduğu imkanlarla, geleceğimize ışık olacak çocuklarımızı geçmişimizde ışık olmuş kahramanlarla tanıştırıyoruz. Projemiz ilkokul öğrencilerine yönelik Psikoloji ve Tarih Bilimi uzmanlarının onayını alarak hazırlanmıştır.

  Tarih Yazan Çocuklar Projesi, çocuklarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlarken aynı zamanda milli şuur yönünden de gelişimleri hedeflenmiştir. Her bir kitap ve seri boyunca farklı unsurlara değinerek çok yönlü bir gelişim sağlanmaktadır.

   

  100 kahramanımızın hayat serüveninin yer aldığı Tarih Yazan Çocuklar Projesi’nin, Büyük Gönül Erleri 10’lu Set.

Editör Tavsiyesi Tümünü Gör
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.